PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Pristupi  

Delite | 

Brian May doktorirao astrofiziku

Ići dole 
AutorPoruka
Britney
Admin....Do You Dare
Admin....Do You Dare

Broj poruka : 536
Datum upisa : 17.07.2007

PočaljiNaslov: Brian May doktorirao astrofiziku   Pet Avg 24, 2007 3:42 pm

Brian May, bivši gitarist slavne grupe, glazbu je zamijenio zapostavljenom ljubavi – svemirom. Prvo se bavio velikom praskom, a sada i doktorirao na oblacima prašine oko sazviježđa.

Legendarni gitarist jedne od najpoznatijih i najpopularnijih svjetskih rock-skupina The Queen Brian May u četvrtak je obranio usmeni dio doktorske disertacije iz astrofizike, koju je počeo pisati prije tridesetak godina, a prekinuo je 1971., nakon što se pridružio grupi, prenose britanski mediji.
"Ne mogu vam opisati kakvo je ovo olakšanje za mene, vrlo sam sretan", rekao je novinarima May, šezdesetogodišnja rock-zvijezda, nakon pozitivne odluke britanskog Kraljevskog sveučilišta.

Pismenu verziju disertacije, čija je tema "formiranje oblaka svemirske prašine koja okružuje sazviježđa", pjevač je predao 3. kolovoza, a u četvrtak je uslijedila uspješna usmena obrana radnje pred članovima Kraljevskog sveučilišta u Londonu.

Diploma će Mayju biti i službeno uručena u svibnju 2008. na svečanosti koja će se održati u londonskom Royal Albert Hallu u prisutnosti članova njegove obitelji i prijatelja.

May je na britanskom Kraljevskom sveučilištu završio studij fizike i matematike prije nego što je odlučio početi rock-karijeru s Queenovcima.

Brian May se staroj ljubavi vratio još prošle godine kada se predstavio kao koautor knjige Prasak! Povijest svemira.

Surađujući s Patrickom Mooreom i Chrisom Lintottom, voditeljima BBC-jeve emisije o astronomiji Noćno nebo, knjiga obrađuje stvaranje svemira od njegovih početaka prije više od 13 milijardi godina do njegova vjerojatnog kraja za nekoliko milijardi godina.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://fantasybritney.just-forum.net
Shakira 4ever
Britney's najbolji prijatelj
Britney's najbolji prijatelj

Broj poruka : 285
Godina : 23
Datum upisa : 17.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Brian May doktorirao astrofiziku   Čet Nov 29, 2007 4:03 pm

ne slušam ih, pa to ne znam
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika